Будинок із контейнерів. Фундамент під морський контейнер

Дом из контейнеров

Між морськими контейнерами та звичайними будинками існує величезна різниця, тому, якщо ви думаєте про те, щоб перетворити їх на житлове приміщення, мобільний офіс або переносне сховище, важливо зробити домашню роботу. Одна з перших речей, на які ви повинні звернути увагу, – це використовувати базовий фундамент для підтримки та стабілізації вашого контейнера.

Для будь-якого масштабу контейнерного проекту просто необхідний міцний фундамент. Незалежно від того, чи будується контейнерний будинок або контейнерний бул, міцний фундамент – це першочергове завдання на будівельному майданчику.

Навіщо потрібен фундамент під транспортні контейнери?

Головна причина полягає в тому, що на переважній більшості будівельних майданчиків грунт характеризується нерівностями, нестійкістю або перше, і друге.

Не варто забувати про те, що кругообіг вологи в природі, а також зміна температури навколишнього середовища призводять до того, що земля піднімається, опускається або сповзає. Такі переміщення найчастіше повільне. Найчастіше потрібні місяці або навіть роки, щоб візуально побачити кумулятивні ефекти. Не варто дурити. Повільна швидкість природних процесів може бути оманливою. Нестійка земля в результаті обов’язково негативно позначиться на становище та рівень вашого будинку.

Тільки надійний фундамент стане надійною та стійкою платформою для будівель, зведених з морських контейнерів. Без нього природний рух тектонічних порід може призвести до того, що контейнери розколються та розділяться.

Крім того ґрунт під майбутнім будинком може бути неоднорідним. До її складу можуть входити різні матеріали. Нерідко частина землі складається з твердої породи, а інша частина з м’якої глини. Це явище створить нерівномірність, яка може призвести до зміщення конструкції, оскільки навантаження буде розподілено нерівномірно. Яскравий і поширений приклад – двері, які відчиняються і зачиняються насилу.

Гарантією рівномірного розподілу ваги конструкції стане монтаж міцного, добре збудованого фундаменту.

Побудова фундаменту будь-якого типу буде гарною ідеєю, незалежно від розміру контейнерної конструкції.

Хоча не існує жорстких і швидких правил для фундаментів для транспортних контейнерів, починаючи з чіткого розуміння того, де, що і чому у вашому проекті ви зможете визначити, який тип фундаменту найкраще відповідає вашим потребам, якщо він вам взагалі потрібен.

Чи потрібний фундамент під контейнер?

Для того, щоб визначитися з відповіддю, потрібно поставити собі ще два супутні питання:

 1. Куди буде поставлено контейнер?
 2. Як довго контейнер стоятиме на певному місці?

Де можна обійтися без фундаменту?

У більшості випадків без фундаменту можна обійтися, якщо земля, на якій розміщуватимете контейнер:

 • рівна
 • стійка
 • суха

У цьому контексті “рівень” означає нахил менше приблизно 2 градусів. Якщо ступінь нахилу більша, є ймовірність, що ваш контейнер може з часом мігрувати. Нерівна місцевість також може ускладнити відкриття та закриття важких сталевих дверей, що входять до стандартної комплектації більшості транспортних контейнерів.

Міцний фундамент необхідний у місцевості з надмірно вологим або глинистим ґрунтом. Він попередить процеси опускання, усунення та інші проблеми зі стабільністю, а також іржу та знос, пов’язаний з вологістю.

Як впливає на наявність фундаменту тривалість та кількість контейнерів?

Ще одна річ, про яку вам потрібно подумати, – це кількість контейнерів, з якими ви працюватимете, і як довго ви будете тримати їх на місці.

 1. Менш ніж за місяць. Якщо ви збираєтеся лише тимчасово встановити контейнер, як це зазвичай буває з будівельними роботами та великомасштабними проектами з переїзду, немає необхідності закладати фундамент. Малоймовірно, щоб за такий короткий період із контейнером сталося щось, що виправдало час, працю та витрати, пов’язані з цим.
 2. Понад місяць. Якщо ви плануєте залишити свій контейнер там, де він коштує довше, ніж на кілька тижнів, гарною ідеєю буде фундамент. Підлозі постійний фундамент, такий як гравійна подушка, може бути достатнім для ділянок, які будуть використовуватися до року. Для чогось більшого за це ви захочете взяти на себе постійну основу.
 3. Багатоконтейнерні структури. Великі конструкції, що включають більше одного контейнера, завжди потребують фундаменту. Додатковий розмір і вага таких конструкцій роблять їх схильними до просідання та усунення навіть на твердій поверхні. І чим більша і складніша структура, тим неприємнішими й дорогішими можуть бути складності, що виникають через структурні проблеми.

Типи фундаментів для морських контейнерів

Тип фундаменту під контейнерну конструкцію повинен найкраще відповідати затребуваній конфігурації, будівельному майданчику та бюджету, який є.

Фундименти для морських контейнерів зазвичай бувають чотирьох основних типів:

 1. Опорні
 2. Польові
 3. Плитні
 4. Стрічкові

Бетонний опорний фундамент

Складається із квадратних блоків із залізобетону, армованих сталлю, які розміщуються під кожним з чотирьох кутових виливків контейнера. Бетонні опори піднімають контейнер над землею і гарантують, що він залишиться стійким та рівним незалежно від стану навколишньої місцевості.

Бетонні блоки мають розміри 50 см X 50 см X 50 см. Такі опори відмінно підходять для фундаменту будинку з морських контейнерів своїми руками. Відрізняються економністю, не вимагають дорогого спеціалізованого обладнання.

Якщо ви вирішите, що потребуєте базового фундаменту для транспортного контейнера, то, швидше за все, вам найкраще підійде фундамент із пірсу.

Свайний фундамент

Характеризуються неперевершеною надійністю завдяки суцільнометалевим палям, які вбиваються в землю вертикально і закриваються бетонними блоками, утворюючи непорушну платформу з глибоким підземним “корінням”.

Пальові фундаменти знаходяться на протилежному кінці спектру від стовпчастих фундаментів. Їх складно спланувати та дорого встановити, а для їх встановлення потрібне спеціальне обладнання та значний обсяг технічних знань.

Використання пальового фундаменту добре, якщо ви маєте справу з м’яким ґрунтом

В результаті пальові фундаменти неймовірно міцні та довговічні, особливо на м’якому або вологому ґрунті. Таким чином, вони рекомендуються тим, хто хоче встановити фундамент для сараю для морських контейнерів або аналогічну будівлю на землі, де звичайний фундамент просто не підійде.

Послуги випробування пальвдавлювання пальзрубування оголовків паль надає компанія Інвест Буд.

Бетонний плитний фундамент

З фундаментом з бетонних плит використовуйте такі ж товсті бетонні подушки, які використовуються для підтримки традиційних будинків.

Зайве говорити, що вони забезпечують відмінну підтримку та збалансований розподіл ваги як для одного, так і для кількох контейнерів на різних типах ґрунту. Вони також є ефективним бар’єром проти шкідників, оскільки вони опоясують нижню частину конструкції декількома футами твердого бетону.

Як і у випадку зі пальовими фундаментами, основним недоліком плитних фундаментів є їхня дорожнеча. Енергетична неефективність також може бути проблемою в холодному кліматі, оскільки бетон може поглинати тепло зсередини контейнера і віддавати його в землю.

Стрічковий фундамент

Контейнери зі стрічковим або траншейним фундаментом пропонують практичний компроміс між простотою та доступністю стовпчастого фундаменту та міцністю плитного фундаменту.

Замість того, щоб підпирати кути контейнера блоками, стрічковий фундамент спирається на лінійні смуги бетону (по суті, заглиблені стіни) для підтримки невеликих та середніх конструкцій. Ці смуги зазвичай проходять по зовнішньому периметру конструкції, хоча їх можна розмістити на будь-якому кінці контейнера.

Однією з великих переваг стрічкових фундаментів, крім їх підвищеної стійкості, є те, що вони залишають відкритими водопровідні та інженерні комунікації. Навпаки, плити мають бути зламані, щоб відкрити доступ. Тим не менш, їхня безперервна цільна конструкція робить їх уразливими для розтріскування внаслідок змін тиску над землею та під землею.

Бетонні основи

Бетонні фундаменти є середнім варіантом контейнерного фундаменту. Цей контейнерний фундамент вимагає більше часу та уваги для будівництва, але він економічно ефективний, міцний та довговічний.

Фундамент з дерев’яних балок

В якості альтернативи бетонним фундаментам та створенню бетонних плит фундаменти з дерев’яних балок підходять практично для всіх типів ґрунту. Перш ніж ваш контейнер буде доставлено, можна легко встановити ці дерев’яні балки. Деякі матеріали легко доступні, у тому числі оброблені дерев’яні балки розміром 4 x 4 дюйми (або залізничні шпали), а також пухкий камінь або гравій.

Витративши час на вивчення можливих варіантів і вибравши правильний тип фундаменту для вашого конкретного пристрою, ви можете майже гарантувати, що ваш контейнер, що став спеціалізованою конструкцією, залишиться на місці і виконуватиме своє призначення тиждень за тижнем, місяць за місяцем або рік за роком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!