Енергоефективна подача свіжого повітря до будинку

Подача воздуха

Герметична конструкція будівель заощаджує енергію та підвищує їх довговічність. Енергоефективний будинок досить повітронепроникний, тому необхідно забезпечити чисте та здорове внутрішнє середовище.

Це включає три кроки:

  1. Зменшення або усунення джерел забруднення всередині приміщень.
  2. Встановлення автоматичної контрольованої вентиляції.
  3. Забезпечення фільтрації повітря.

Якщо слідувати передовим методам проектування та будівництва, будинок з нульовим споживанням енергії набагато корисніший для здоров’я, ніж будь-який звичайний будинок.

Як забезпечити енергоефективне подання свіжого повітря в будинок?

Зведення до мінімуму джерел забруднення всередині приміщень

На жаль, багато будівельних матеріалів містять токсичні хімічні речовини, такі як формальдегід, леткі органічні сполуки (ЛОС), антипірени та багато іншого – всього цього слід уникати. Почніть із відмови від токсичних хімічних речовин основної групи.

По можливості використовуйте більш безпечні для здоров’я матеріали, такі як фарби з низьким вмістом летких органічних сполук і без них, шафи без формальдегіду, тверді породи дерева та плиткові підлоги або нетоксичні килими без клею.

Хоча матеріали є серйозною проблемою, також виключити з житлового простору всі пристрої для спалювання палива. Хоча печі із закритим згорянням, газові печі та водонагрівачі значно знижують ймовірність забруднення повітря всередині приміщень, вони небезпечні та не потрібні у будинках з нульовим споживанням енергії. Було показано, що газові плити виділяють значну кількість чадного газу, оксидів азоту (NOx), твердих частинок та інших небезпечних забруднювачів, і їх слід уникати чистих індукційних варильних панелей. У будинках із нульовим споживанням енергії найкраще використовувати тільки електричні прилади та обладнання, тому що вони не забруднюють навколишнє середовище ні всередині, ні зовні.

Встановлення автоматично керованої вентиляції

У всіх будинках, герметизованих з частотою повітрообміну менше 4 за годину (ACH), потрібна механічна система вентиляції, яка буде працювати автоматично. Ця вентиляція подає свіже відфільтроване повітря і видаляє застояне повітря, забезпечуючи чудову якість повітря для здоров’я людей. Щоб зменшити втрати енергії в будинках з нульовим енергоспоживанням, тепло з вентильованого повітря можна вловлювати, а не марнувати, встановлюючи вентилятори з рекуперацією тепла (HRV) або вентилятори з рекуперацією енергії (ERV). Ці вентилятори подають свіже повітря в будинок і видаляють сперте повітря, зберігаючи при цьому від 70% до 90% тепла з повітря, що виходить і повертаючи його у вхідне повітря. Крім того, HRV та ERV по-різному допомагають керувати вологістю повітря.

Обидва типи вентиляторів використовують теплообмінний сердечник для передачі тепла від одного повітряного потоку до іншого. Сердечник HRV може бути алюмінієвим чи пластиковим. Цей сердечник запобігає проникненню вологи та запахів з приміщення в потік повітря, що надходить.

Ефективність будь-якого HRV або ERV залежить від матеріалу та розміру сердечника. ERV можуть використовувати енергію, що міститься у водяній парі, яку вони відновлюють, що дає їм трохи більш високу ефективність, ніж HRV. Обидва типи вентиляторів мають двигуни вентиляторів, які можуть працювати безперервно, вимагаючи значної енергії. Шукайте моделі з електродвигунами (ECM), які мають більшу ефективність та перевагу роботи зі змінною швидкістю.

Заощадити можна за допомогою припливно-витяжної вентиляції без рекуперації тепла для м’якого клімату, де рекуперація тепла є менш ефективною з точки зору витрат. Щоб вибрати вентиляційне обладнання, яке підходить для вашого проекту, ознайомтесь зі списком специфікацій обладнання Інституту домашньої вентиляції. Щоб оцінити економічну ефективність варіантів рекуперації тепла та вентиляції, ви можете виконати енергетичну модель проекту будівлі.

Важливо вибрати обладнання, яке відповідає потребам проекту. Найефективніша система може бути не найкращим вибором загалом. Для більшості застосувань буде достатньо пристрою з помірною ефективністю. Наприклад, будинки площею менше 1500 квадратних футів можуть не потребувати великого потоку повітря і можуть не мати місця для повітроводів. Їх може краще обслуговувати менша, дещо менш ефективна система.

Нещодавно доступний тип ERV, призначений для установки через стіну, найбільше підходить для невеликих приміщень або тих, де немає хорошого доступу до повітроводів.

HRV та ERV мають дві системи повітроводів:

  1. Система видаляє повітря з приміщень з високою вологістю, таких як ванни, кухні та пральні.
  2. Система подає зовнішнє повітря в спальні та житлові приміщення.

Таке розташування допомагає збалансувати повітряний потік та змішати повітря по всьому будинку. Щоб повітроводи були короткими і знаходилися всередині приміщення, що кондиціонується, найкраще вибрати центральне місце для основного блоку, в якому знаходиться обмінний сердечник і вентилятори. Оскільки всі вентиляційні системи створюють невеликий рівень шуму, намагайтеся не розміщувати пристрій поруч із спальнями або звести до мінімуму можливі перешкоди, використовуючи методи шумоподавлення.

Керування вологістю

Намагайтеся підтримувати відносну вологість у приміщенні від 30% до 50%. У більшості кліматичних умов краще видалити невелику кількість водяної пари в приміщенні за допомогою HRV. У сухому кліматі вдома повинні утримувати кілька водяної пари в житлових приміщеннях, що можна зробити за допомогою ERV. А у теплому вологому кліматі ERV допомагають утримувати надмірну вологість зовні. Просте регулярне переміщення повітря за допомогою будь-якого типу системи вентиляції допоможе запобігти появі цвілі та зберегти приємне повітря у приміщенні. Дізнайтеся більше про керування вологістю в будинках.

Заміна витяжних вентиляторів

Витяжні вентилятори для ванних кімнат можуть коштувати кілька сотень доларів кожен, якщо їх встановлює електрик. Нехай HRV/ERV виконує роботу витяжних вентиляторів та економить гроші. Більшість HRV/ERV можуть працювати на кількох швидкостях. Як правило, вони мають такі розміри, щоб найнижча швидкість відповідала основним вимогам вентиляції будинку під час безперервної роботи. Розгін до високої швидкості може очистити ванну від вологи та запахів, що робить непотрібними вентилятори для ванни. Витрати на встановлення вентиляторів для ванни можна уникнути, що допомагає сплатити частину установки HRV/ERV. Це дає додаткову перевагу, яка полягає у зменшенні витоків повітря в будівлі за рахунок усунення проходів каналів витяжних вентиляторів назовні.

Розміщення на кухні витяжки ERV або HRV замість вентильованої витяжки усуває ще одне проникнення в герметичну оболонку будівлі та дозволяє уникнути виходу нагрітого повітря безпосередньо з кухні. Витяжні грати повинні знаходитися на відстані не менше 6 футів від печі, щоб запобігти накопиченню жиру при приготуванні їжі. Перш ніж замінювати витяжку на HRV/ERV, проконсультуйтеся зі службовими особами будівельних норм та правил у вашій юрисдикції, щоб переконатися, що такий підхід дозволено. При необхідності можна використовувати рециркуляційну витяжку в поєднанні з HRV/ERV для вентиляції кухні.

Фільтрування повітря

Навіть у будинку, побудованому з нетоксичних матеріалів, запахи при приготуванні їжі, засоби для чищення та туалетне приладдя можуть виділяти гази, які забруднюють повітря в приміщенні. Крім подачі зовнішнього повітря для розведення внутрішніх джерел забруднення повітря також необхідно очищати або фільтрувати повітря в приміщенні. Крім того, зовнішнє повітря не завжди таке корисне, як має бути. Вихлопи автомобілів та промислові викиди викидають у повітря токсичні хімічні речовини та тверді частинки. У деяких регіонах лісові пожежі наповнюють небо димом на кілька тижнів. Так що, крім розведення внутрішніх джерел забруднення, часто доводиться фільтрувати свіже повітря, що надходить ззовні. Таким чином, більшість ERV і HRV фільтрують повітря, що надходить і рециркулює.

Людям з алергією, особливими проблемами зі здоров’ям або тим, хто живе в районах із високим рівнем забруднення атмосферного повітря, слід подумати про високоефективний повітряний фільтр для твердих частинок (HEPA). Ці високоефективні фільтри створюють занадто великий опір більшості блоків ERV/HRV. У цьому випадку необхідно додати вбудовану систему фільтрації з автономним живленням.

Оскільки енергоефективний будинок з нульовим споживанням енергії щільно закритий та добре ізольований, він захищений від нефільтрованого забрудненого повітря зовні. У той же час герметично закриті будинки також вимагають додаткових запобіжних заходів для захисту здоров’я мешканців від забруднюючих речовин усередині приміщень. Використовуючи контроль джерела забруднення, вентиляцію свіжим повітрям та високоефективну фільтрацію, будинки з нульовим енергоспоживанням забезпечують як високу продуктивність, так і набагато здоровіший будинок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!