Енергоефективний будинок: як побудувати енергозберігаючий дім?

Энергоэффективный дом

Будівництво та проектування доступних будинків, які характеризуються  мінімальним (практично нульовим) споживанням енергії — базується на дванадцяти комплексних кроках. Забезпечити максимальну енергоефективність будівлі цілком реально використовуючи загальнодоступні будівельні матеріали та обладнання. Дотримуючись цих кроків, ви можете побудувати новий будинок, який буде доступний за ціною і коштуватиме менше.

12 кроків до енергоефективного будинку

Крок 1. Розумний дизайн

Продуманий до дрібниць дизайн – запорука будівництва бюджетного будинку з нульовим споживанням енергії. Дизайнерам та архітекторам, а також будівельникам та покупцям житла потрібно знати всі етапи підвищення енергоефективності, необхідні для будівництва будинку з нульовим рівнем викидів. Проект будинку має враховувати вимоги щодо енергоефективності. Важливо, щоб будівельники та підрядники могли реалізувати всі етапи максимально економічно. Своєчасна комунікація між будівельниками та дизайнером гарантує, що всі важливі деталі не будуть втрачені.

Крок 2. Використання енергії сонця

Значно знизити витрати на опалення в зимовий період допоможе використання сонячного світла для обігріву через вікна, що виходять на південну сторону. Затінення тих же вікон влітку знижує витрати на охолодження. Можливість сонячного загартовування обов’язково має враховуватись ще на етапі проектування житлового будинку. Вона спрямована на оптимізацію пасивного використання сонячного тепла без додаткових витрат на теплову масу, необхідну для досягнення максимального пасивного сонячного нагрівання.

Крок 3. Оптимізація енергоспоживання шляхом моделювання

Програмне забезпечення, розроблене для моделювання енергоспоживання, допоможе оцінити енергоспоживання спроектованого будинку. З його допомогою можна гарантувати, що ціль чистого нульового енергоспоживання може бути досягнута при зниженні витрат. Результати такої оцінки допоможуть своєчасно внести корективи до проекту конструкції з метою балансування продуктивності будівлі та вартості будівництва.

Крок 4. Підвищена герметизація оболонки будівлі

Супергерметизація конструкцій будівлі — єдиний найбільш рентабельний захід, який будівельники можуть вжити для підвищення енергоефективності будинку з нульовим споживанням енергії. Доступно кілька перевірених підходів до герметизації повітря. Виберіть підхід, який відповідає вашому клімату, навичкам та бюджету.

Крок 5. Підвищена ізоляція оболонки будівлі

Після того, як будинок стане герметичним, суперізоляція будинку може стати другою найбільш рентабельною стратегією створення будинку з нульовим споживанням енергії. Моделювання енергоспоживання, як згадувалося вище, допоможе вам оптимізувати рівні ізоляції стелі, стін і підлог. Вибирайте стратегії каркасу, які полегшують ізоляцію конструкцій, що захищають, і мінімізують теплові мости.

Крок 6. Використання якісних добре ізольованих вікон та дверей

Вікна та двері подібні до великих енергетичних дірок у добре ізольованій, повітронепроникній оболонці будівлі. Саме вони є однією з найбільш рентабельною можливістю зробити будинок енергоефективним. Контролюйте втрати та приплив тепла вікнами та дверима. Для цього потрібно вибирати відповідні віконні та дверні вироби, ретельно розміщувати їх та оптимізувати за розміром та орієнтацією.

Крок 7. Створення енергоефективної подачі свіжого повітря.

Оскільки будинки з нульовим споживанням енергії досить герметичні, постійне джерело свіжого відфільтрованого повітря та контроль вологості мають вирішальне значення для успіху вашого проекту. Потреба у вентиляції має срібну підкладку: будинки з нульовим споживанням енергії здоровіші та комфортніші, ніж стандартні будинки. Сучасні системи вентиляції відрізняються можливістю рекуперації тепла чи рекуперацією енергії. Вони здатні видаляти забруднене повітря, рекуперуючи його тепло і повертаючи це тепло в будинок зі свіжим повітрям.

Крок 8. Енергоефективна система опалення та охолодження

Такі системи потрібні для досягнення мети нульового енергоспоживання. Одним з хороших варіантів є безканальний тепловий насос із джерелом повітря, також званий тепловим насосом із міні-спліт-системою. Ці системи є дуже енергоефективними і не мають недоліків центральних систем з примусовою подачею повітря або високою вартістю теплових насосів.

Крок 9. Нагрів води з розумом

Нагрів води часто є найбільшою витратою енергії в будинку після опалення та охолодження. Тому для проектувальників та будівельників важливо вибрати та розмістити ефективну технологію нагріву води, поряд з іншими заходами, щоб мінімізувати споживання гарячої води.

Крок 10. Встановлення енергоефективного освітлення

Мінімізація споживання енергії для освітлення при оптимізації освітлення для мешканців є важливою особливістю будинків із нульовим споживанням енергії. Для виконання поставленого завдання ідеально підійдуть світлодіодні світильники. Вони відрізняються енергоефективністю, навіть у порівнянні з компактними люмінесцентними лампами, служать на багато років довше і не містять ртуті. Також вони задовольняють різні потреби у освітленні: від дуже яскравого білого світла до м’якого теплого світла.

Значно скоротити використання електроенергії допоможуть:

  • вибір правильних світлодіодних ламп для завдання;
  • стратегічне розташування джерел світла;
  • максимально ефективне використання природного світла.

11. Використання сонця для отримання відновлюваної енергії

Пов’язані з мережею сонячні фотоелектричні (PV) панелі в даний час забезпечують найбільш рентабельну форму відновлюваної енергії для будинку з нульовим споживанням енергії. Вони можуть забезпечувати всі енергетичні потреби будинку, включаючи освітлення, системи опалення та охолодження, побутові прилади та гарячу воду. Тим не менш, вони є найдорожчим компонентом будинку з нульовим споживанням енергії, і важливо враховувати стратегії зниження або пом’якшення цих витрат.

Крок 12. Енергоефективна техніка та електроніка

Оскільки будинки з нульовим споживанням енергії мають високоефективні будівельні конструкції та використовують високоефективне обладнання для опалення, вентиляції та кондиціювання повітря та водонагрівача, нова категорія, побутова техніка та електроніка стає найбільш значним джерелом витрат енергії в будинках з нульовим споживанням енергії. В результаті вибір високоефективних приладів та електроніки стає останнім кроком, необхідним для мінімізації енергоспоживання вдома.

Під час будівництва енергоефективного будинку важливим буде правильний вибір основи будівлі. Якщо Ви зупините свій вибір на фундаменті з паль, компанія “Інвест Буд” готова надати послуги з вдавлювання паль у найкоротші терміни за доступною ціною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!