Гідроізоляція – види та особливості застосування

гидроизоляция

У будівництві використовують багато видів гідроізоляції, наприклад: обмазувальна, фарбувальна, обклеювальна, просочувальна, ін’єкційна тощо.

Фарбувальна

Для зовнішньої та внутрішньої ізоляції використовують фарбувальний метод гідроізоляції, що допомагає у боротьбі із трісканням та ерозією стін, а також щоб вони не кришились. Також це досить дешевий та доступний метод  боротьби із вологою, для якого не потрібно якихось серйозних навичок.

покрасочная гидроизоляция

На поверхню, яку потрібно ізолювати, наносять бітумну мастику із тальковими наповнювачами, азбестову, або ж мастику на основі синтетичних смол. Гідроізоляцію наносять на поверхні ручним способом або механізованим, двома шарами, які мають загальну товщину 3-6 мм. Мастика наноситься рідкою, в результаті чого получається гідроізоляційна плівка, яка не має швів та стиків.

Обклеювальна

Обклеювальна гідроізоляція – рулонні матеріали, які шаром наносяться на основу, яка попередньо має бути підготовленою. Може бути як вертикальною так і горизонтальною. 

Вертикальна обклеювальна гідроізоляція облаштовується на стороні стіни, яка примикає до грунту, тротуару тощо. Коли є ризик високого рівня грунтових вод, така ізоляція має бути захищена від впливу грунта глиняним замком або цегляними стінками, які прижимаються.

гідроізоляція обклеювальна

Рулонні покриття можна вкладати на різні поверхні: бетонні, асфальтобетонні, дерев’яні, металеві, а також на старе рулонне покриття, шифер тощо. Захистом від ультрафіолетового проміння та механічних пошкоджень обклеювальну гідроізоляцію покривають кам’яною крихтою.

Обмазувальна

Обмазувальна гідроізоляція – покриття поверхонь мастиками, еластичними складовими, які мають один або два компоненти, та товщину 2-20мм. Використовуються бітум та всі інші матеріали, які його містять.

гідроізоляція обмазувальна

Мастична гідроізоляція має високу адгезію (налипання, іншими словами) як до бетону, так і до металу, дерева, цегли тощо. За допомогою такої ізоляції покриття будуть без швів, а ремонт потрібно буде робити через довший термін.

Напилювана

Напилювана гідроізоляція ще має назву “рідка гума” – це полімерно-бітумна емульсія на водній основі. Має склад із одного або двох компонентів, а наносять її спеціальним обладнанням напиляючи на поверхню. Напилюваний метод використовується для гідроізоляції покрівель. 

гідроізоляція напилювальна

Напилювальна гідроізоляція не витримує негативного тиску води, під її впливом покрив просто відривається від поверхні, отже використовувати такий метод, для прикладу, у підвалі є поганою ідеєю. Проте, якщо тиск є позитивним, то рідку гуму можна використовувати, наприклад, на дахах будівель.

Просочувальна

Для боротьби із капілярним підняттям води у бетонних порах використовують просочувальну гідроізоляцію. Вона містить портландцемент, тонкомолотий кварцевий пісок та активні хімічні добавки.

Просочувальну гідроізоляцію наносять на мокру поверхню, оскільки її склад вступає в реакцію із водою, що утворює кристали, які у свою чергу заповнюють всі наявні тріщини, пори тощо. Таким чином, така ізоляція стає нібито частиною цього бетону та перешкоджає проникненню води. Проникати така суміш в бетон може на 15-25 сантиметрів.

гідроізоляція просочувальна

Такий метод ізоляції можна застосовувати для внутрішніх робіт у підвалах, оскільки не потрібно буде відкопувати фундамент. Ще перевагою є те, що не потрібно чекати доки висохне бетон, оскільки чим більше він вологий, тим краща реакція відбувається (кристалізація) та глибше проникає суміш. Захист бетону, за умов використання такої суміші відбувається як зовні так і зсередини, що виключає проникнення води всередину бетону, проте він лишається паропроникним.

Також склад просочувальної суміші має властивість заповнювати кристалами тріщини, коли вони з’являються, таким чином відразу їх “лікує”. Термін служби такої ізоляції відповідає службі самого бетону, який у свою чергу підвищує його міцність та морозостійкість.

Матеріал просочувальної гідроізоляції є екологічним, що дозволяє використовувати його на поверхнях, які контактують із питною водою.

Мінусами такого методу є те, що обробляти можна лише бетон, будсуміші, штукатурку та стяжку, яка створена на основі цементу, який є не нижче М150. Просочувальну гідроізоляцію не можна використовувати для цегли та каменю, оскільки вони не піддаються його впливу.

Температура, під час якої проводитимуть роботи, має бути не нижче +5 °С.

Перед початком обробки поверхні просочувальною гідроізоляцією, потрібно очистити її від штукатурки, яка не тримається міцно, аж до самого бетону, всі тріщини повинні бути розкритими, а поверхня знежирена.

Ін’єкційна

Такий тип гідроізоляції використовується для “лікування” тріщин, пор та швів, там де старий матеріал вже розкришився. Ін’єкційну ізоляцію можна використовувати як на бетоні, так і на цеглі та кам’яній кладці.

Ін’єкційну гідроізоляцію використовують для швів та стиків, там де стіни примикають до грунту, а також для усунення протікань в стінах.

гидроизоляция иньекционная

Мінусами такого методу є вартість обладнання та матеріалів, а роботи мають проводити спеціалісти, які мають провести комплекс дій, які приміняють у промислових масштабах та які відповідають технологічним інструкціям.

Бентонітові мати

Це гідроізоляція, яка монтується. Мати – бентонітова глина в гранулах, між двома шарами картону або геотекстилю. Після того, як монтажні роботи будуть завершені, картон розкладеться, а глина виконуватиме функцію щита для фундамента від дощової води. Бентоніт контактуючи із водою набухає та стає гелем.

гидроизоляция бентонитовыми матами

Мінусом такого методу є висока вартість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!