Гвинтовий пальовий фундамент: міфи та факти

fundament_svainiy_stroitelstvo_doma

Будівельна сфера, як і будь-яка інша, має багато міфів, які з’явились через недостатню проінформованість людей, недостатню кількість інформації про матеріали або технології, які використовуються у цій сфері.

1. Чи правда, що гвинтові палі, як фундамент, не надійні? Чи правда, що вони можуть хитатись, випирати або тонути в залежності від типу грунту?

Справа в тому, що палі можуть не правильно змонтувати або проектувальниками може бути неправильно розраховано нагрузку або ж неправильно розроблено схему фундаменту. Ще один варіант – відсутність проведення геології грунту.

Причини чому може хитатись будинок, який стоїть на пальовому фундаменті:

  • палі було вкручено на недостатню глибину,
  • палі було занадто високо (над рівнем грунту) підрізано,
  • палі мають недостатній діаметр,
  • недостатня кількість паль,
  • занадто м’який грунт.

Нагрузка на грунт вважається не вірно розрахованою, якщо палі просідають.

2. Чи справді легко укорінити палі в грунт?

Гвинтові палі вважаються найлегшими у монтажі, проте це не зовсім так. Є деякі моменти, через які будинок, побудований на пальовому фундаменті, буде “золотим” як по витратам грошовим так і по трудовим. Це пов’язано із типами грунту.

Якщо грунт є слабонесучим, то вкручування пробної палі справді буде дуже легким. Проте це не є перевагою, а навіть навпаки, бо це означає, що грунт є надто м’яким. Отже, палю потрібно подовжувати та заглиблювати її глибше, до того моменту, доки вона не уткнеться в твердіший грунт. Та глибина, на яку занурять палю, і буде вирішальною довжиною для паль які потрібно буде замовляти для фундаменту.

Якщо ж грунт є занадто твердим, це теж може стати проблемою, оскільки вкручування в такий грунт може мати наслідки у вигляді зламаних лопатів палі.

Ще може стати проблемою наявність каміння у землі. Лопать може натрапити на каміння, навіть якщо воно буде й невеликим, та зупинити весь процес вкручування. Можливий вихід – багатовиткові палі, проте це не є універсальним рішенням проблеми.

3.  Чи правда, що палі можуть швидко заіржавіти, та зробити фундамент непридатним?

Дехто стверджує, що сталь у грунті однозначно попадатиме під вплив корозії та через певну кількість років міцності  паль не вистачить, що стане причиною руйнування.

Тип грунту дійсно впливає на довговічність експлуатації паль, оскільки, наприклад, кислі або сильно засолені грунти є агресивнішими.

Проте, в більшості випадків, якщо обрати правильну марку сталі, товщину палі та якісно обробити поверхню, то таку проблему можна вирішити.

Вибір не потрібно робити на користь незабарвлених труб, або таких, які покриті фарбою, яка не призначена для перебування в товщі грунту. Цей варіант хоч і дешевший, проте не матиме гарантій довговічності. Якщо ж обрати вірний діаметр палі, із покриттям із надійної фарби, та обробити ту частину палі, яка буде зовні, антикорозійним покриттям, то будинок простоїть щонайменше п’ять десятків років. Додатково збільшити термін експлуатації фундаменту може цинкове покриття труб.

4. Чи правда, що підготувати пальовий фундамент можна всього за один день?

Для монтажу пальового фундаменту справді не потрібно багато часу, проте це за ідеальних умов, які на жаль, не завжди є. Складні грунти можуть завдати проблем та розтягнути термін, який відведено на цей етап. Також уповільнити цей процес можуть наявні на майданчику інші будівлі, паркан або ж дерева, які не планують викорчовувати. Це може трохи ускладнити пересування будівельної техніки, а отже часу для облаштування гвинтового пальового фундаменту потрібно буде витратити більше. (Особливості вдавлювання паль на піщаних грунтах та вдавлювання паль в чорноземні грунти).

5. Чи правда, що гвинтові палі дуже легко обрати, оскільки вони всі однакові як на вигляд, так і за конструкцією? І чи справді різниця лише у обробці поверхні палі, її товщині та марці сталі?

Насправді, гвинтові палі дуже відрізняються одна від одної. Одна із самих популярних проблем – неякісне зварювання.

Потрібно дуже уважно перевіряти товщину стін труб, при чому по всій довжині палі. Тонкостінні труби можуть завдати великих проблем. Ще імовірна проблема – метал труби може бути із правильною товщиною, а самі лопаті із тонкого металу.

Також відрізнятись можуть наконечники паль, оскільки вони використовуються для різних грунтів.

6. Чи правда, що гвинтовий пальовий фундамент можна збирати лише у теплу пору року?

Насправді, справа в тому, що в теплий період комфортніше проводити роботи, проте на заваді саме процесу будівництва це не стане. Сніг можна швидко прибрати. Проте варто звернути увагу на протиморозні добавки до розчинів та інших нюансів щодо робіт у морозний період.
Грунт зазвичай промерзає не глибоко та подальші роботи, після декількох імовірно ускладнених витків, будуть ідентичними до тих, що проводяться у теплі пори року.

7. Чи правда, що можна зекономити на товщині паль та використати тонші, якщо будинок не важкий?

Теоретично так, проте не без нюансів.

Для фундаменти під альтанки та теплиці можна використовувати гвинтові палі діаметром 57 мм. Також палі такого діаметру підійдуть під сходи або тераси.

Для невисокого профнастильного паркану, або ж невеликої прибудови підійдуть палі діаметром 76 мм. 

Для невеликого каркасного одноповерхового будинку підійдуть палі діаметром 89 мм.

Пропонуємо також вашій увазі статтю про Вдавлювання паль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!