Низькочастотні та високочастотні віброзанурювачі

низькочастосні та високочастотні віброзанурювачі

Показників, які характеризують роботу віброзанурювачів дуже багато. Це і сила вібрації і статичний момент, амплітуда та маса самого обладнання. Одним із найважливіших характеристик є частота коливань, оскільки від неї залежить з якою швидкістю занурюють в грунт палі або шпунт.

Як працює віброзанурювач – принцип роботи

Завдяки використанню віброзанурювача можна зменшити силу тертя елемента, який занурюють. Це відбувається за рахунок коливання та амплітуди, які проходять уздовж пальової або шпунтової вісі. Вібрація ніби робить грунт текучим, що дає можливість палям або шпунтам під своєю ж вагою та вагою віброзанурювача занурюватись у грунт.

Коливання здійснюються установкою, яка має направлену дію і складається із декількох валів, які знаходяться паралельно. На них насаджують дебаланси, які направлені у різні боки. Характеристика можливостей механізмів занурювати палі чи шпунти відповідної довжини у грунт залежить від частоти обертів валів та дебалансів.

постройка фундамента

Які властивості мають низькочастотні та високочастотні віброзанурювачі?

Таке обладнання використовують для занурення сталевих та залізобетонних паль та для занурення та вилучення металевих та пластикових шпунтів. Існує 2 основних види віброзанурювачів, які залежать від коливань віброзанурювачів.

  1. частота коливань менше 10 Гц – низькочастотні – важковагове обладнання, яке має потужну амплітуду та статичний момент дебалансів. Таке обладнання використовують занурюючи у слабкий грунт великі за розміром залізобетонні палі- оболонки та палі квадратної форми, які мають довжину менше 12 метрів. Не рекомендовано використовувати низькочастотне обладнання у забудованих місцях, оскільки у момент запуску та зупинки такого віброзанурювача може трапитись резонанс із конструкціями будівель, які розташовані поруч.
  2. частота коливань 16 Гц та більше – високочастотні – використовують у роботі із насиченими водою та пластичними грунтами, та із стальними або пластиковими  шпунтами, які мають середню або ж високу щільність, із трубами (діаметр 1,2 метри) та залізобетонними палями (довжина 16 та більше метрів). Завдяки низькому рівню шуму таке обладнання можна використовувати для занурення паль та шпунтів у забудованих та жилих районах.

Обирати обладнання можна відповідно до типу грунтів та ваги й довжини паль або шпунтів. Також варто приділити увагу типу робіт, облаштованості будмайданчика, наявності електроенергії, до якої можна підключитись тощо.

облаштування фундамену

Які особливості у низькочастотного та високочастотного віброзанурювачів

Низькочастотні механізми віброзанурювачівВисокочастотні механізми віброзанурювачів
витривалі та надійнімають постійний статичний момент
здатні занурювати великовагові залізобетонні та металеві палі та шпунти із сталі та пластикувисокопродуктивні та за рахунок високої частоти вібрацій коливають грунт мінімально, завдяки чому їх можна використовувати у будівництві із наявною поруч забудовою
мають високу амплітуду, завдяки чому можна працювати із великоваговими матеріаламимають невелику кількість елементів, які рухаються

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!