Основне призначення випробувань

Основне призначення випробувань

У Державних будівельних нормах чітко прописано, що стовпи, які будуть опорами та закладатимуться у фундамент повинні проходити випробування статистичними та динамічними навантаженнями.

Що потрібно для випробувань?

Статичні випробування проводять спеціальною установкою, яка складається з металевих або залізобетонних балок, за допомогою якої передаватимуться палі. Також там встановлений прилад, який контролюватиме рух елементу фундаменту із точністю до 0,01 мм. І другим інструментом є пристрій який створює необхідне навантаження. Установка схожа на домкрат або платформу з вантажем.

Особливість статистичних випробувань паль саме в тому, що її вдавлюють в грунт, а не скидають зверху вантаж за динамічних випробувань.

viprobuvannia_pal_svai

Процес проведення статистичних випробувань паль:

  1. Виведення на нуль усіх вимірювальних приладів.
  2. Встановлення першого навантаження для вдавлювання палі в грунт.
  3. Проведення фіксації показників (за умови припинення зміщення фундаменту). Зупинкою або стабілізацією паль вважається відсутність зміщень донизу або зсувів протягом певного часу відповідно до типу грунту.
  4. Повторення процедур відповідно до правил тестування.

Також можуть використовуватись гідравлічні домкрати тиснучи штоком на палю через опорну платформу. Величина навантаження встановлюється відповідно до програми випробування. Проте вантаж не має бути більше аніж на 10% важчим максимального навантаження.

Державними будівельними нормами визначено, що конструкція фундаменту об’єкту, який будується, має піддаватись статистичним випробуванням хоча б по відношенню до 1% від паль, які будуть встановлюватись. 

Статистичне вдавлювання паль – найточніше випробування для визначення фактичної несучої здатності пальового фундаменту.

pali_fundament_budivnictvo

Які є види статичних випробувань?

  1. Вертикальне вдавлювання паль. Використовують для проміжних елементів у конструкції фундаменту. Проте крайні палі підпадають під вплив горизонтального тиску та висмикування, а отже потрібно проводити випробування і у таких умовах.
  2. Випробування на висмикування. Так само як і вдавлювання проводяться за ідентичними правилами і нормативами. Відмінність в тому, що за випробувань на висмикування домкрат встановлюватимуть на опорну платформу та тягтимуть вгору палю, яка проходить випробування. Якщо палі, які випробовують, не будуть використовуватись у фундаменті, то їх просто витягують на 25 сантиметрів, а якщо будуть використовуватись, то піддаються відповідним до проекту навантаженням.
  3. Горизонтальне тестування.Призначене для визначення можливості витримати тиск опор на вигин, які встановлені в грунт. Гідравлічний домкрат встановлюють між палями та спирають на них торці, ті відхиляють опори на відповідну до проекту величину. Процес відбувається поетапно, так само як і у інших випробуваннях.
svaievdavliuvalna_ustanovka

Що потрібно для проведення випробувань статичним навантаженням

Для успішного випробування при статичних навантаженнях від вас знадобиться тільки схема пальового фундаменту із зазначенням, які з них треба піддавати навантаженням та дослідження геодезистів про тип грунтів на будмайданчику.

Всі необхідні пристрої, інструменти, вимірювальні прилади та обладнання, за допомогою якого проводяться дослідження ми маємо. Тому додатково нічого не вимагаємо від замовників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!