Переваги вдавлювання паль над забиванням

вдавливание свай

Від якості основи залежить надійність об’єкта будівництва та термін його експлуатації. Тому фундамент – один із найважливіших етапів у будівництві.

Різний фундамент розраховано на різний тип навантаження. Також є відмінність у технології облаштування, що відповідно впливає на вартість та трудозатрати. 

Метод вдавлювання паль стає дедалі популярнішим та більше затребуваним, аніж інші методи облаштування пальових основ. Особливо щодо методу забивання паль.

Переваги пальового фундаменту

 1. Невеликі терміни будівництва та незначні підготовчі роботи. Для спорудження пальового фундаменту не потрібно копати котлован або траншеї, навіть не завжди потрібно вирівнювати поверхню. Установка вдавлювання паль може працювати на 15% схилах.
 2. Зменшення матеріальних витрат.
 3. Розподіл несучих нагрузок на грунт.
 4. Облаштувати фундамент можна на різних типах грунтів (Вдавлювання паль в чорноземні грунти та Вдавлювання паль на піщаних грунтах).
 5. Довільна конфігурація.

Які відмінності між методами вдавлювання та забивання паль?

Метод вдавлювання паль, який використовує у своїй роботі INVEST BUD, здійснюється за допомогою гідравлічних установок ZYJ 260B та ZYJ 200B, які можуть працювати із відкосними, кутовими, круглими та квадратними палями 16 та 14 метрів довжиною.

Метод забивання паль можливий лише з палями поперечного армування, який не усюди можна використовувати. В процесі забивання паль з’являються вібрації, що можуть суттєво нанести шкоди житловим будинкам, якщо вони знаходяться поруч. Ще один недолік – грунт буде нерівномірно ущільнюватися. А також палі пошкоджуються протягом процесу забивання, що негативно впливає на характеристики експлуатації.

Метод вдавлювання паль має такі переваги:

 • динамічні та вібраційні нагрузки – відсутні. Це дає можливість використовувати палі різних типів (включно із тими, де немає поперечного армування).
 • можна використовувати метод вдавлювання паль у густонаселених районах, оскільки вібрації та шум відсутні.
 • якісний результат, оскільки грунт рівномірно ущільнюється, також можна контролювати силу вдавлювання.
 • палі не пошкоджуються та мають вищу несучу здатність.
 • можна працювати на різних типах грунту, навіть за умови 15% схилу.

Ще одна суттєва перевага – швидкість виконання роботи. Вдавлювання палі відбувається в середньому за 4-6 хвилин. Весь технологічний процес, включно із установкою обладнання складає близько 20 хвилин. Завдяки високій продуктивності облаштування фундаменту можна  реалізувати у промисловому масштабі, а розпочинати будівництво майже відразу як палі займуть місця на майданчику.

Робота установки вдавлювання паль

Установка має ключові вузли:

 • короб для установки паль та їх зажиму
 • платформа, на якій бетонні блоки, які створюють нагрузку
 • гідравлічні підйомники, завдяки яким платформа рухається по вертикальній осі

Коли палю виведено на проектну мітку, вона фіксується в коробі та поетапно вдавлюється. Щоразу паля погружається на глибину яка відповідає висоті поршня гідроциліндра. Паля опускається за допомогою короба, а платформа піднімається за допомогою поршня. Така процедура повторюється доки не досягнуто необхідної глибини.

Найточнішим та найнадійнішим є метод вдавлювання паль, оскільки цей метод можна використовувати як для досягнення відповідної проектної позначки щодо глибини, так і з урахуванням відповідної сили вдавлювання, яка вказана у проекті. Таким чином метод вдавлювання паль дозволяє отримати рівномірну усадку фундаменту після того як об’єкт буде збудовано, що зменшує вірогідність перекосів та негативних наслідків для будівлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!