Поради щодо штроблення стін для проводки

strobi_pid)rizetki

Замінюють проводку не так часто, проте коли мова йде про капітальний квартирний ремонт, то без цього практично не обійтись, оскільки нагрузка на електрику з роками росте дедалі більше. Прокладати проводку іноді потрібно також і власникам квартир у новобудовах.

Для того аби все виглядало естетично, проте не обмежувало функціонал, дроти “ховають у стіни”.

Першопочатково потрібно скласти план, оскільки прокладаючи проводку потрібно брати до уваги розташування розеток, вимикачів, світильників, побутової техніки, які будуть точками споживання енергії. Використовуючи або спеціальні програми, або ж просто зобразивши план на папері, потрібно вказати як проходитимуть дроти.

штроблення стін

Під час планування штробів потрібно враховувати правила та норми:

 • розташування – чітко вертикальні або чітко горизонтальні штроби. Виключенням будуть лише стіни із нахилом (мансарди тощо), проте тут теж є певні норми – штроблення має бути паралельним нахилу стіни,
 • ширина та глибина штробів – максимум 30 мм та 26 мм відповідно,
 • довжина – траса від розподільної коробки до точки – до 3 метрів,
 • від однієї до другої точки можна виконати лише один поворот дроту (повороти є джерелом підвищеного нагріву кабелю)
 • штроби мають бути на відстані 50 см до газових труб та батарей, щонайменше 10 см від дверей та вікон, щонайменше 5 см від підлоги та стелі,
 • несучі стіни всередині приміщення ні в якому разі не можна штробити, оскільки можна пошкодити їх так, що арматура оголиться та буде запущено корозійний процес, що обов’язково стане причиною негативного впливу на цілісність та міцність усього будинку. Також не можна штробити кутки та плити перекриття на підлозі. Для таких варіантів дроти ховають у бетонні стяжки в кабель-каналах.

Сам процес штроблення стін є досить шумним та пильним, тому варто потурбуватись про захист працівників, роботи краще проводити у респіраторі, а також не забувайте про сусідів та дотримуйтесь розумних часових рамок та робіть перерви. Ремонт – ремонтом, але вам із ними ще жити поруч.

Підготовка

Для початку потрібно знайти стару проводку. Якщо ви маєте план старої проводки – чудово, проте якщо ні, то для таких робіт використовують тестери або ж індикатори. Знайшовши, потрібно це відмітити на стінах.

Стара проводка має бути знеструмлена. Якщо це не вдається, то нову лінію нізащо не можна проводит так, аби вона пересікалась із старою.

Нову лінію також потрібно відмітити на стіні від розподільної коробки до усіх точок підключення.

Як та чим можна штробити стіни для проводки

Молоток + зубило

молоток та зубило

Старий метод, який буде дуже економним, проте дуже довгим, а стіни побитими та із кривими штробами. Та й уявіть собі як довбати молотком та зубилом доріжки для усіх дротів по усій квартирі.

Такий процес є досить простим та не потребує спеціальної підготовки. Прикладається широка сторона зубила до наміченої лінії, а по ній б’ється молотком – це будуть намічені края штробів. Потім зубило прикладається впоперек та вбивається в глибину стіни.

Хоча й лінії штробів будуть побитими та не рівними, їх потім можна закрити штукатуркою. Трохи рівнішими вони можуть получитись, якщо ножівкою понадпилювати доріжки.

Такий метод не можна використовувати для цегляних або ж бетонних стін, оскільки толку з того не буде.

Перфоратор/ ударний дриль

shtroblennia_perforatorom

Такий метод буде суттєво швидшим, проте також не гарантує рівні края доріжок.

Перфоратор б’є стіни і такими ударами продовбує канавки, він має досить велику силу удару та може використовуватись як на цегляних так і на бетонних стінах.

Ударний дриль обертаючись робить отвори, має слабший удар, проте він є частішим.

Як проводяться роботи:

 1. за допомогою бура робляться поглиблення уздовж всієї траси, відстань між ними 1-1,5 см
 2. бур змінюється на лопатку, вичищаються доріжки, кут нахилу 45 градусів, режим «без свердління» (якщо лопатка стоятиме поперек стіни, є ризик відколоти шматки стіни)

Якщо є лише дриль, то:

 1. сверлом для бетону (діаметр 8-10 мм) робляться отвори на відстані до 0,5-1 см (у разі необхідності широкої штроби, отвори потрібно робити у шахматному порядку). Проміжки між отворами вибиваються молотком та зубилом.

Болгарка

prokladannia_provodki

За допомогою болгарки штроби будуть із рівними краями, не буде сколів та тріщин, а отже всі подальші роботи будуть простішими. Для штроблення потрібна буде болгарка із алмазним диском, якою робляться дві паралельні лінії, а те, що лишиться всередині потрібно буде діставати за допомогою перфоратора або ж молотком та зубилом.

Роботи із болгаркою дуже пильні, тому радять за допомогою пилососу прибирати її протягом штроблення. Зауважте, побутовий пилосос використовувати не можна! Потрібен будівельний.

Штроборіз

proklasti_provodku

Такий інструмент є професійним, тому подумайте чи потрібно вам його купувати, якщо у вас одноразова робота. Штроборіз оснащено двома алмазними дисками, відстань між якими можна коригувати, залежно від потрібної ширини та глибини штроби. 

Інструмент є закритим зовні, притуляється до стіни під час штроблення та має пилосос, який передбачено та підведено до нього.

Края доріжок будуть ідеально рівними, а роботи штроборізом дуже швидкими та без великої кількості пилу. Те, що лишилось всередині вибивають перфаратором.

Штроблення для розеток

Порядок дій для штроблення стін під розетки:

 1. посередині свердлиться отвір, який матиме діаметр близько 8 мм, він має бути посередині точки підключення,
 2. дрилем робляться отвори, вони мають бути по контуру розетки, яка буде встановлена,
 3. середину отвору, яка буде нішою для розетки, можна висвердлити дрилем за допомогою насадки-коронки.
provodka

Штроблення стін із різних матеріалів

Газобетон та пінобетон

Штроблення стін із газобетону або пінобетону є досить легким, оскільки це м’які матеріали, з якими легко працювати як дрилем, так і болгаркою або ж перфоратором. Також такі стіни можна штробити ручним штроборізом.

Дерево

При облаштуванні будинків із дерева є заборона робити приховану електропроводку. Дроти мають прокладатися відкрито, можна хібащо заховати у кабель-канали. Тому маючи дерев’яні стіни не потрібно нічого штробити.

Гіпсокартон

Це дуже хрупкий матеріал, тому його не варто штробити, зазвичай дроти проводяться за гіпсокартоном, а виводяться проводка, наприклад, для розеток через отвори, які робляться або дрилем із насадкою-коронкою або ж перфоратором.

Цегла та бетон

Горизонтальні штроби у цегляних стінах можна зробити навіть молотком та зубилом, проте вертикальні варто робити використовуючи електроінструменти: дрилі, перфоратори або ж штроборізи.

Бетонні стіни без електроінструментів не вдасться проштробити, більше того, якщо він єбетон підвищеної міцності, то і болгарку не варто використовувати, оскільки може зірватись круг.

Несучі стіни

Дуже ризикованим є штроблення внутрішніх несучих стін, оскільки є імовірність оголити арматуру, що стане у подальшому проблемою для міцності усієї будівлі. Що ж робити у такому випадку? Рішенням може стати гіпсокартон, за яким можна сховати проводку, або ж товстий шар штукатурки, який можна бути штробити саме на цю глибину. Також можна використати електротехнічні плінтуси, у яких є куди заховати дроти.

Як заховати штроби?

 1. Очистити штроби від пилу за допомогою будівельного пилососу або ж просто віником.
 2. Обробити грунтовкою доріжки. Дочекатись доки висохне.
 3. Укласти дроти, розподільні коробки відповідно до схеми.
 4. Штукатуркою закрити штроби. За допомогою армуючої сітки можна укріпити шар штукатурки аби він не просів та не обвалився.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!