Проведення випробувань: норми

испытания свай статичтисеские

Проведення статистичних випробувань паль проводять по технології, яка відповідає Державному стандарту (ДСТУ) № 5686-94 «Грунти. Методи польових випробувань палями».

проведення випробувань

Державний стандарт має чіткі пояснення щодо досліджень на несучу здатність фундаменту, які можна проводити на трьох етапах споруджень будівель.

 1. Етап дослідження. Коли вже визначено місце для забудови, проте ще без проекту. На цьому етапі роботи проводять з метою встановлення фактичної довжини палі конструкції фундаменту та визначення його точної несучої здатності. Ці показники потім закладають у проект.
 2. Етап проектування. Мета ідентична стадії дослідження. Випробування можуть проводитись як на першому так і на другому етапі споруджень будівель.
 3. Після того, як фундамент споруджено проводять контрольні випробування для підтвердження відповідності фактичної несучої здатності паль до розрахункової, яка є у проекті.

Проектні організації самі визначають яку кількість та які саме палі потрібно піддавати нагрузкам. Обирають ті частини, які в процесі експлуатації отримуватимуть максимальне навантаження, та ті, які розташовані у несприятливих місцях (найгірший грунт, для прикладу: Вдавлювання паль на піщаних грунтах, Вдавлювання паль в чорноземні грунти).

норми вдавлювання паль

Робоча проектна документація

На всіх етапах випробувань робляться записи в журнал статичного вдавлювання паль. Вони потім стануть основою для написання акту, який буде підписано представником замовника, підрядника, проектної організації та начальником лабораторії.

Що має бути зазначено у акті?

 • найменування будівельного об’єкта
 • нумерація паль, які піддають випробуванням
 • технічні характеристики опор: з якого матеріалу зроблені, які мають розміри, якою є глибина занурення
 • спосіб заглиблення. Це можу бути гідравлічний домкрат або таріфікований вантаж
 • дата початку та кінця випробувань
 • тип навантаження. Це може бути вдавлювання, висмикування або ж горизонтальне навантаження
 • поетапне навантаження
 • показання приладів на кожному етапі
 • рух опорних стовпів

Звіт до журналу має графіки, на яких дві осі із навантаженням та величиною приміщень. Стандартный масштаб для зміщення – 1см на 1 мм, а навантаження – 1 см на 5 тонн. Масштаб може змінюватись залежно від тиску випробувань.

Якщо будувати графік горизонтальних статичних випробувань перед тим як проводити роботи по вдавлювання паль, то можна замість осей навантажень вказувати час витримки навантажень із масштабом 1 см або мм на 10 хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!