Різні типи фундаментів будинків

Типы свай для дома

Хоча більшість фундаментів будинків зроблені з бетону, у багатьох варіантах є кілька ключових відмінностей.

Що потрібно враховувати під час вибору фундаменту?

Деякі фактори, що впливають на тип фундаменту, який ви повинні вибрати для свого будинку, включають:

 1. Тип ґрунту в цьому районі
 2. Клімат
 3. Розмір будівлі
 4. Дизайн вашого будинку

Деякі ґрунти вимагають, щоб будинок мав дуже глибоко укорінений фундамент, тоді як інші ґрунти краще підтримують структуру. Крім того, деякі типи фундаментів не здатні витримувати холодну погоду чи повені, а також інші типи. Виберіть правильний фундамент, щоб уникнути проблем із фундаментом, таких як просідання або осідання фундаменту, або тріщини в плиті.

Типи фундаментів

Найбільш поширеним типом фундаменту є заливний бетонний фундамент. Існує багато типів бетонних фундаментів, включаючи плитний фундамент та цокольний фундамент.

У плитному фундаменті бетонна плита, що утворює фундамент, заливається на подушку з гравійного щебеню. Це покращує дренаж та робить фундамент ідеальним для районів, де земля не промерзає у зимовий час.

Фундамент з цокольним поверхом – це трохи інше. Цей бетонний фундамент знаходиться в ямі в землі і підтримується бетонними опорами, які є залитими подушками, що служать основою для стін. Ці опори ширші і довші, ніж стіни, і працюють так само, як опори, розподіляючи вагу стіни та вищезгаданої конструкції. Їх часто використовують у місцях із холодними зимами.

Наступний тип фундаменту будинку – це підпілля. Цей простір знаходиться між дном вашого будинку і землею і зазвичай є досить високим, щоб ви могли в нього залізти. Цей тип фундаменту відмінно підходить для ділянок із великою кількістю глини у ґрунті. Вони також є одним із найдоступніших типів фундаменту. Однак простір для повзання необхідно герметизувати, щоб запобігти пошкодженню водою.

Для використання в районах з дуже холодними зимами підходящим вибором є захищений від морозу фундамент. Ці фундаменти зазвичай мають Т-подібну форму, а фундаменти проходять глибоко під лінією промерзання, щоб забезпечити додаткову підтримку плити. Проте фундаменти із захистом від замерзання можна закладати без земляних робіт нижче за лінію промерзання. Вони називаються захищеними від морозу дрібнозаглибленими фундаментами (FPSF) та використовують ізольований бетон для захисту фундаменту від холоду.

У районах, що затоплюють, найкраще використовувати піднятий фундамент. Такі фундаменти бувають двох видів:

 • стовпчасті
 • стволові

Обидва вимагають великої обережності та планування, тому що вони повинні захищати від води, а також витримувати вагу конструкції.

Стовпчастий фундамент працює з використанням бетонних або цегляних блоків, посилених фундаментами. Ці блоки розміщуються з відривом 8-12 дюймів друг від друга, щоб підняти будинок над лінією затоплення. Фундаменти стовбурової стіни аналогічні, але замість рознесених фундаментів вони мають суцільні фундаменти.

Постійні дерев’яні фундаменти є ще одним типом фундаменту. Вони рекомендуються багатьма виробниками як альтернатива підвальним приміщенням, підвалам і фундаментам стовбурових стін. Цей тип фундаменту виготовляється з легкої, обробленої консервантом, стійкої до гниття деревини. Оскільки вони не вимагають заливки бетону або заливки, постійні дерев’яні фундаменти зручні та прості у встановленні. Вони також вологостійкі та їх легше ізолювати, ніж інші типи фундаментів будинків.

Пальовий фундамент, тип глибокого фундаменту, являє собою тонку колону або довгий циліндр, що складається з бетону або сталі, що використовується для підтримки конструкції та передачі навантаження на необхідній глибині за рахунок торцевої опори або поверхневого тертя.< /p>

Пальні фундаменти зазвичай використовуються для великих споруд і у випадках, коли малопотужний грунт недостатній для опору надмірному осадженню, підняттю та іншим проблемам.

Використання пальового фундаменту

У наступних випадках кращі пальові фундаменти:

 1. Навантаження на надбудову велике і розподіляється нерівномірно.
 2. Відкачування води з відкритих траншів для дрібнозаглиблених фундаментів є складним і дорогим завданням.
 3. Несуча здатність верхнього шару грунту низька.
 4. Рівень води в надрах високий.
 5. Рівень води в надрах різко змінюється.
 6. Будувати траншеї складно та дорого.
 7. Характер верхнього шару ґрунту великий.
 8. Споруда розташована біля кромки води або в руслі річки, вразлива для розмиву.
 9. Поряд із фундаментом йдуть канали або глибокі дренажні лінії.

Послуги випробування пальвдавлювання пальзрубування оголовків паль надає компанія Інвест Буд.

Щоб вирішити, який тип фундаменту найкраще підходить для вас і вашого будинку, поговоріть із професійним інженером-будівельником.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!