Шведський фундамент

тепла підлога у фундаменті

Утеплена шведська плита, або шведський фундамент – це плита, яка має багатошарову конструкцію. В неї входить система дренажу, каналізація, водопостачання, утеплення та “тепла підлога”. Тобто це получається не простий фундамент, а готова ідеальна підлога для першого поверху будинку, яка вже матиме і утеплення і комунікації та цілком готова до облицювального покриття.

облаштування фундаменту із комунікаціями

Переваги шведського фундаменту

 • може бути облаштований на будь яких типах грунту: як складних так і з підвищеною вологістю
 • підходить для фундаменту як легких каркасних будинків, так і для цегляних
 • має встановлені комунікації та “теплу підлогу” (потрібно буде лише підключити розведення та сантехніку)
 • має високі властивості зі збереження тепла, а отже буде менше витрат на опалення (обігрів) будинку
 • монтажні шви відсутні, також побудова захищена від вогкості та цвілі
ушп

На облаштування фундаменту утепленої шведської плити піде не більше 2-х тижнів, з урахуванням початку робіт з нуля. Для таких робіт потрібен лише бетононасос, інша важка спецтехніка не потрібна.

Найважливіший етап у облаштуванні шведського фундаменту – перший – проектування. Оскільки потрібно знати розміщення усіх комунікацій, де буде встановлена сантехніка, побутове обладнання, опалювальний колектор тощо, то формування проекту є дуже важливим кроком від якого залежатиме подальше коректне функціонування усього.

Як облаштувати утеплену шведську плиту

 1. Підготувати котлован видаливши верхній родючий шар грунту.
 2. Розкласти геотекстиль, який виконуватиме роль розділового прошарку. Він не гнитиме та не руйнуватиметься протягом усього терміну експлуатації.
 3. Прокласти дренаж та систему комунікацій.
 4. Засипати піщану подушку та утрамбувати її для того аби максимально ущільнити. Пресувати пісок краще вологим та пошарово.
 5. Засипати шар щебеню по тому ж принципу як і піщану подушку.
 6. Змонтувати опалубку по периметру фундамента разом із встановленням утеплювача.
 7. Змонтувати утеплення. Часто використовують плити екструдованого пінополістиролу.
 8. Змонтувати армування. Рифлені дроти, 12 мм діаметром, використовуються як арматурний каркас та кріплять на спеціальні підставки.
 9. Укласти “теплу підлогу” із поліетиленових труб, які не піддаються хімічним реакціям від розчинних сумішей, на сітку із арматури. Розкладають “теплу підлогу” відповідно до приміщень майбутнього будинку.
 10. Залити фундамент бетоном. Варто використовувати заводський бетон, оскільки завдяки глибинним вібраторам прибираються повітряні бульбашки із розчину та залитий шар буде рівним. Заливши фундамент по такому принципу він буде монолітним, тобто без швів.
 11. Відшліфувати поверхню плити.
плита із теплою підлогою

Після висихання бетонної плити, із систем “теплої підлоги” спускають повітря та консервують вихід колектора. Потім розбирають опалубку та прибирають опори, якщо такі було встановлено.

Це фінальний етап облаштування утепленого шведського фундамента. Наступними кроками будуть стіни, покрівля тощо. Але завдяки облаштуванню утепленої бетонної плити із підведеними комунікаціями, не потрібно буде ні вирівнювати підлогу для декоративних робіт ні прокладати інженерні комунікації, та й про опалення першого поверху.

Шведський фундамент є чудовим, а головне, теплим варіантом для основи житлового будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!