
Будинки, особливо житлові потребують утеплення, оскільки навіщо робити товстелезні стіни, якщо можна просто використати спеціальні матеріали та не перейматись, що зимою замерзнете.
Екструдований пінополістирол
Екструдований пінополістирол не руйнується від вологи, а отже чудово підійде для утеплення фундаменту та стін у підземних конструкціях.

Такий матеріал не пропускає повітря, що є суттєвою його відмінністю та особливістю. Таке утеплення не радять використовувати для тих частин конструкції, які знаходяться над землею, проте якщо вже й наважитесь на таке, приділіть особливу увагу примусовій потужній та якісній вентиляції будинку.
Пінополіуретан
Спінений поліуретан зазвичай використовують разом із декоративними панелями або ж сендвіч-панелями. На відміну від мінеральної вати, поліуретан має меншу теплопровідність, а отже товщину утеплення зробити тоншою.

Такий вид утеплення має різновид – пінополіуретан, який розпилюється. Завдяки такому методу утеплення буде без швів, а також його зручно використовувати на складних поверхнях, які мають або нетипову форму, або ж важкодоступні. Пінополіуретан, так само як і пінополістирол не пропускає повітря, тому використовуючи такі види утеплення не забувайте про систему примусової вентиляції приміщення.
Ековата
Ековата – матеріал для теплоізоляції, який зроблено із целюлозного волокна. Його зазвичай використовують при будівництві каркасних будинків. Ековату задувають спеціальним обладнанням у проміжки між стійками стін та між балками перекриття. За рахунок клейкої основи у складі, такий матеріал можна наносити на стіни, проте не рекомендовано, оскільки ековата це все таки насипний матеріал, то з роками верхня частина може перетворитись у порожнину, бо вата може “з’їхати”.

Ековатою можна утеплювати перекриття. Переваг ековати перед мінеральною ватою насправді немає, тому радять обирати саме другу. Ця частина статті є суто інформативною та не несе характер поради, лише як опис одного із видів утеплення.
Мінвата
Мінеральна або ж кам’яна вата – матеріал для теплоізоляції із волокнистою структурою, який виготовлено із каменю гірської породи. Мінвата має низький рівень спротиву повітряпроникненню, а отже пропускає повітря. Тобто примусова вентиляція, за умов використання даного методу утеплення, не потрібна, достатньо буде природної.

Перевагою такого матеріалу для утеплення є те, що мінвата не горить, та навіть не тліє. Рекомендовано для утеплення стін, перекриттів, покрівель та будь-яких інших частин будь-яких надземних конструкцій.
Мінеральна або ж кам’яна вата має різну щільність, що дає можливість використовувати її як для укладки під стяжку і цементу та піску, так і для фасадів із штукатурки.