Утеплення приватного будинку – який матеріал обрати краще

materiali_dlia_uteplennia_budinkiv

Будинки, особливо житлові потребують утеплення, оскільки навіщо робити товстелезні стіни, якщо можна просто використати спеціальні матеріали та не перейматись, що зимою замерзнете.

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол не руйнується від вологи, а отже чудово підійде для утеплення фундаменту та стін у підземних конструкціях. 

Такий матеріал не пропускає повітря, що є суттєвою його відмінністю та особливістю. Таке утеплення не радять використовувати для тих частин конструкції, які знаходяться над землею, проте якщо вже й наважитесь на таке, приділіть особливу увагу примусовій потужній та якісній вентиляції будинку.

Пінополіуретан

Спінений поліуретан зазвичай використовують разом із декоративними панелями або ж сендвіч-панелями. На відміну від мінеральної вати, поліуретан має меншу теплопровідність, а отже товщину утеплення зробити тоншою.

Такий вид утеплення має різновид – пінополіуретан, який розпилюється. Завдяки такому методу утеплення буде без швів, а також його зручно використовувати на складних поверхнях, які мають або нетипову форму, або ж важкодоступні. Пінополіуретан, так само як і пінополістирол не пропускає повітря, тому використовуючи такі види утеплення не забувайте про систему примусової вентиляції приміщення.

Ековата

Ековата – матеріал для теплоізоляції, який зроблено із целюлозного волокна. Його зазвичай використовують при будівництві каркасних будинків. Ековату задувають спеціальним обладнанням у проміжки між стійками стін та між балками перекриття. За рахунок  клейкої основи у складі, такий матеріал можна наносити на стіни, проте не рекомендовано, оскільки ековата  це все таки насипний матеріал, то з роками верхня частина може перетворитись у порожнину, бо вата може “з’їхати”.

Ековатою можна утеплювати перекриття. Переваг ековати перед мінеральною ватою насправді немає, тому радять обирати саме другу. Ця частина статті є суто інформативною та не несе характер поради, лише як опис одного із видів утеплення.

Мінвата

Мінеральна або ж кам’яна вата – матеріал для теплоізоляції із волокнистою структурою, який виготовлено із каменю гірської породи. Мінвата має низький рівень спротиву повітряпроникненню, а отже пропускає повітря. Тобто примусова вентиляція, за умов використання даного методу утеплення, не потрібна, достатньо буде природної. 

Перевагою такого матеріалу для утеплення є те, що мінвата не горить, та навіть не тліє. Рекомендовано для утеплення стін, перекриттів, покрівель та будь-яких інших частин будь-яких надземних конструкцій.

Мінеральна або ж кам’яна вата має різну щільність, що дає можливість використовувати її як для укладки під стяжку і цементу та піску, так і для фасадів із штукатурки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обратная связь

Есть вопросы? Мы Вам перезвоним!